File İstanbul müşterilerine sunduğu yüksek ürün kalitesi, üstün servis ve güvenilir hizmetleriyle Türkiye’nin Yapı ve Emniyet Sistemleri alanında geleceği.
  • Adres
  • İSTANBUL/ŞİŞLİ
  • info@fileistanbul.com
  • 0850 550 00 34
  • Hafta İçi - 08:30 - 20:30
  • Pazar AÇIK

ASANSÖR BOŞLUĞU GÜVENLİK SİSTEMİ

ASANSÖR BOŞLUĞU GÜVENLİK SİSTEMİ

İç ve dış cephelerde yüksekten düşmeyi önlemeye yönelik aldığımız önlemler aynı zamanda yüksekten malzeme düşmesinden kaynaklı kazaları da engellemektedir.

Asansör boşlukları inşaatlarda işçilerin düşerek yaralandıkları ya da ölüme neden olan en büyük tehlikelerden biridir. Bu sebeple şantiyelerde asansör boşluklarının mutlaka güvenlik ağı takılarak kapatılması gereklidir. Her geçen gün artan yüksek bina inşaatlarında uygulanan İş Güvenliği önlemlerinden biri Güvenlik Ağlarıdır.

Yüksekten malzeme ve insan düşme riskine karşı kullanılan güvenlik ağları, Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğin de zorunlu tutulmaktadır. Yönetmeliğin yüksekte çalışma başlıklı bölümünde, yüksekte yapılan çalışmalarda önceliğin güvenli korkuluklar, düşme önleyici platformlar, bariyer ve kapaklar, çalışma iskeleleri, hava yastıkları veya güvenlik ağları gibi toplu koruma tedbirlerine verileceği belirtilmektedir. Yine aynı yönetmelikte toplu güvenlik önlemi olarak kullanılacak koruma ağlarının malzeme özelliklerinin, deney metotları ile bağlantı ve kurulum şartlarının TS EN 1263-1 ve 1263-2 standartlarına uygun olması gerektiği vurgulanmaktadır. İnşaatlarda asansör boşluklarına düşerek hayatını kaybeden personel sayısı çok ciddi oranlardadır. Bu gibi durumlarda yaralanan personellerde çok sayıdadır. File İstanbul Bu nedenle yasayla birlikte zorunlu hale gelen inşaatlarda güvenlik ağı, inşaatlarda güvenlik fileleri kullanımı bu gibi can kayıplarını azaltmayı hedeflemektedir.

File İstanbul Emniyet Sistemleri olarak biz asansör boşluklarını güvenlik ağı ile koruma altına alıyoruz. Yüksek dayanıklılıktaki güvenlik filelerimiz ile bu işi ciddiye alıyor, insan hayatını önemsiyoruz. İnşaatlarda güvenlik ağları sadece asansör boşluklarında değil personelin olduğu her alana uygulanmalıdır. Şantiye alanındaki asansör boşluklarına güvenlik ağı montajı ile ciddi yaralanmaları ve hatta ölümleri engelleyebilmek mümkündür. Ayrıca sadece inşaatlarda değil apartmanlarda asansör tamirleri yenilenmeleri sırasında belirli süre boş kalan asansör boşlukları içinde güvenlik filesi kurulumu yapılmalıdır. fileistanbul.com #SEOUYUMLU


Whatsapp Destek

FİLE İSTANBUL

Merhaba;

Talebinizi WhatsApp hattımızdan hızlıca iletebilirsiniz. Kısa sürede mesajınızı cevaplayacağız. İletişim için ''bağlan'' butonuna tıklayınız.