File İstanbul müşterilerine sunduğu yüksek ürün kalitesi, üstün servis ve güvenilir hizmetleriyle Türkiye’nin Yapı ve Emniyet Sistemleri alanında geleceği.
  • Adres
  • İSTANBUL/ŞİŞLİ
  • info@fileistanbul.com
  • 0850 550 00 34
  • Hafta İçi - 08:30 - 20:30
  • Pazar AÇIK

FUTBOL KALESİ

 

En popüler spor müsabakalarında başı çeken futbolda, oyuncular skor yapabilmek için rakibin kalesinden topu geçirmek zorundadır. Çizgi ile çizilen ve dikdörtgen olan futbol kalesi, doğal olarak bu sporun olmazsa olmazı. Futbol kalelerinde, belli ölçüler standart olarak kabul edilmiştir.

Spor müsabakalarının amatör veya profesyonel liglerde oynanmasına bakılmaksızın, FIFA kuralları gereğince, futbol kaleleri belli ölçülerle limitlemek zorundadır. Genellikle metal olarak üretilen kale direkleri, tahta veya benzeri materyallerden de üretilebilmektedir.

Futbol oynamanın en zevkli yanı gol atmaktır. Gol atmayınca futbol yeterince zevk vermez. Bu yüzden futbol kalesi çeşitleri gol attığınız zaman oyun zevkinizi size en iyi yansıtacak kalitede üretilen ürünler ile üretilmektedir. 

Futbol Kalesi Ölçüleri

Futbol kalesi ölçüleri için belirlenen standart, iki direk arasında  yani futbol kalesi genişliği 7.32 metre, yükseklik olarak da 2.44 metredir. Böylelikle futbol kalesi kaç metre sorusunun yanıtını vermiş olduk. Gerçek futbol kalesi ölçüleri standart futbol kalesi ölçüleri anlamına gelir. Profesyonel futbol sahalarında gerçek futbol kalesi ölçüleri kullanılır. Bununla birlikte, direklerin hepsinin boyunun eşit olması gerekmektedir. Kalınlıkları ise 12 santimetrenin üzerinde olmamalıdır. Futbol kaleleri için belirlenen bu standartlar, dünyanın her yerinde uygulanmaktadır. Müsabakanın keyifli bir şekilde geçebilmesi için olduğu kadar, aynı zamanda antrenmanlarda da sorunsuz bir hazırlığın yapılması açısından, futbol kalelerinin standartlara uyması ve uygun malzemelerden üretilmesi çok önemlidir.

Futbol Kale Filesi

Futbol kale filesi futbolun en önemli ekipmanlarından biridir. Çünkü file olmayan bir kale düşünülemez. Futbol kale filesi gol olan topu kale sınırları içerisinde tutar ve topun uzağa kaçmasını engeller. Oldukça önemli bir ekipman olan kale filesi oyunun durmadan hızlı bir şekilde devam etmesini sağlar. Bu yüzden futbol kale filesinin dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Futbol kale filesi ölçüleri kale ölçülerine bağlı olarak değişmektedir. Kale ağları olarak da bilinen futbol filesi profesyonel nizami kaleler için üretilen boyutlarda kale ağları olduğu gibi farklı ölçülerde ve iplik çeşitlerinden de üretilmektedir. Örneğin 3 milimetrelik ip kalınlığı bir futbol kalesi için yeterli bir file kalınlığıdır. En sert şutlara karşı bile şekli ve özelliği bozulmadan direnç göstermektedir. Bu yüzden futbol kale filesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik kale filesinin dayanıklı ve sağlam olmasıdır. fileistanbul #seouyumlu


Whatsapp Destek

FİLE İSTANBUL

Merhaba;

Talebinizi WhatsApp hattımızdan hızlıca iletebilirsiniz. Kısa sürede mesajınızı cevaplayacağız. İletişim için ''bağlan'' butonuna tıklayınız.