File İstanbul müşterilerine sunduğu yüksek ürün kalitesi, üstün servis ve güvenilir hizmetleriyle Türkiye’nin Yapı ve Emniyet Sistemleri alanında geleceği.
  • Adres
  • İSTANBUL/ŞİŞLİ
  • info@fileistanbul.com
  • 0850 550 00 34
  • Hafta İçi - 08:30 - 20:30
  • Pazar AÇIK

GÖLET ÖRTÜ AĞLARI

Yaprak Koruma Filesi Olarak Çalışan Gölet/Havuz Örtü Ağları

File İstanbul havuz ağlarını iki kategoriye ayırır. İnsanları korumak için havuz ağları ve havuzu mevsimsel yaprak, meyve veya dal düşmelerinden korumak için kurulan havuz ağları .

Göletinize Düşen Yaprakları Durdurmak İçin Gölet Ağları

Sonbaharda yaprakların dökülmesi, doğal su kütleleri üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmayan doğal bir süreçtir. Bununla birlikte, bir bahçe havuzu gibi yapay olarak oluşturulmuş su kütlelerinde organik malzemenin ayrışması, bir havuz yapıcısının baş düşmanı olan alglerin gelişimini destekleyen besinleri serbest bırakabilir. Bu minik yaratıklar, havuzunuzun ekolojik dengesini bozar ve seçtiğiniz havuz sakinlerinin yaşam koşullarını değiştirir.

Yaprak koruması için gölet ağları bu soruna bir çözüm sunar. Hava koşullarına dayanıklılıkları ve UV stabiliteleri nedeniyle , polipropilen yaprak ağlar bahçede dış mekan kullanımı için idealdir ve uzun yıllar su ile temasa sorunsuz bir şekilde dayanabilir. Havuzlar için yaprak ağların kışın indirilmesine bile gerek yoktur. Ancak, havuz ağları etkin bir şekilde kurulmalıdır, aksi takdirde düşen yapraklar genellikle havuzun ortasındaki bir oyukta toplanır.

Havuz ağlarını , havuzunuza kaç yaprak düşebileceğine bağlı olarak malzeme kalınlığına göre seçin . Göletin yanında duran bir veya iki küçük meyve ağacı için 1,0 milimetre yeterlidir. 2,3 milimetre, tamamen büyümüş birkaç ağaçtan düşen yapraklara dayanabilir.

Standart ağ boyutu 20 milimetre olan ince gözenekli havuz ağları, havuzları küçük miktarlardaki yaprak ve meyvelerin yanı sıra meyve ağaçlarının, kayınların, meşelerin, akçaağaçların vb. çiçeklerinden korur. Ağı kurmak için önce gölet ve/veya planlanan ankraj noktaları ve ardından istenilen gölet ağının ölçülendirilmesini sipariş edin. Gölet ve bahçenizdeki canlıların yaşam alanlarını korumanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Whatsapp Destek

FİLE İSTANBUL

Merhaba;

Talebinizi WhatsApp hattımızdan hızlıca iletebilirsiniz. Kısa sürede mesajınızı cevaplayacağız. İletişim için ''bağlan'' butonuna tıklayınız.