File İstanbul müşterilerine sunduğu yüksek ürün kalitesi, üstün servis ve güvenilir hizmetleriyle Türkiye’nin Yapı ve Emniyet Sistemleri alanında geleceği.
  • Adres
  • İSTANBUL/ŞİŞLİ
  • info@fileistanbul.com
  • 0850 550 00 34
  • Hafta İçi - 08:30 - 20:30
  • Pazar AÇIK

HENTBOL KALESİ

Hentbol Kalesi

Antik Yunan’da bile pek çok kez karşımıza çıkan, Homeros destanlarında bile adından bahsedilen, en eski spor oyunlarından Hentbol, hem keyifli, hem de heyecan dolu bir müsabaka fırsatı sunuyor. Eskilere dayanan bu oyunda, takımlar kıyasıya bir rekabet içerisine girerek, karşı takımın kalesine gol atmaya çalışıyor. Oldukça keyifli bir oynanışa sahip olan ve Türkiye’de de her geçen gün popülerleşen hentbol oyunu, belli ölçülerde belirlenen bir kaleye ihtiyaç duymaktadır.

 

Genellikle metal olarak üretilen kale direkleri içerisine top geçmesi, rakip takımın skor yapması anlamına gelir. Hentbol oyununda kaleler sabit değildir. Seyyar olarak tasarlanır ve müsabakalar için uygun şekilde monte edilmek zorundadır. Duvara veya zemine monte edilen hentbol kaleleri, bir file ile çevrilerek, klasik bir futbol kalesi gibi görünür. Hentbol kalesi, iki metre yükseklik ve üç metre genişliğe sahiptir. Futbol kalesine göre daha küçük olan bu ölçüler, kaleyi koruyan sporcunun atlayarak topu uzaklaştırmaktan öte, el ve ayaklarını kullanmasını sağlar.#SEOUYUMLU


Whatsapp Destek

FİLE İSTANBUL

Merhaba;

Talebinizi WhatsApp hattımızdan hızlıca iletebilirsiniz. Kısa sürede mesajınızı cevaplayacağız. İletişim için ''bağlan'' butonuna tıklayınız.