File İstanbul müşterilerine sunduğu yüksek ürün kalitesi, üstün servis ve güvenilir hizmetleriyle Türkiye’nin Yapı ve Emniyet Sistemleri alanında geleceği.
  • Adres
  • İSTANBUL/ŞİŞLİ
  • info@fileistanbul.com
  • 0850 550 00 34
  • Hafta İçi - 08:30 - 20:30
  • Pazar AÇIK

KAYAK ALANI EMNİYET

Kayak Pisti Güvenlik Ağları

Kayakçıların güvenliğini sağlamak için kayak pistlerinin dış kenarlarına kayak pisti güvenlik ağları takılır. Ağlar, bir yandan oryantasyona yardımcı olmak için bir eğimin sınırını çizerken, diğer yandan da düşen kayakçıları yaralanmalarını en aza indirecek şekilde yakalar. Sinyal renkleri – kırmızı veya turuncu – onları kolayca görünür kılar.

Farklı Spesifikasyonlara Uygun Kayak Pisti Güvenliği

Şu anda, kayak pisti güvenlik ağları için hala tek tip güvenlik düzenlemeleri bulunmamaktadır. Her ülkenin bir kayak pisti ağının nasıl olması gerektiğini belirleyen kendi düzenlemeleri vardır. Bununla birlikte, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS), belirli hızlarda çarpışma durumunda maksimum ağ boyutu veya yakalama güvenliği gibi birkaç gereklilik belirlemiştir. Ancak bugüne kadar bu değerleri test etmek için herhangi bir prosedür geliştirilmemiştir. Almanya'da kayak pisti güvenlik ağları, Avrupa Standardı EN 1263-1'de belirtilen düşme güvenlik ağları standartlarına uygun olarak üretilir ve minimum enerji emme kapasitesine sahip olmalıdır: çünkü yüksekten düşmek, kayakta hızlı kaymakla karşılaştırılabilir. eğim güvenlik ağı.

  • Sert direkler için kayak pisti güvenlik ağları ,
    3x2 m test ağında minimum 3.800 jul enerjiye sahip (emniyet ağı S1)

  • Minimum 3.400 jul enerjili esnek direkler için kayak pisti güvenlik ağları (emniyet ağı S2 )

 

Her iki ağ da normal kayak operasyonlarında ve yokuş aşağı, slalom, dev slalom veya Super-G gibi alp disiplini kayak yarışlarının farklı disiplinlerinde kullanılır. Özellikle birinci sınıf sporda, ağlar yüksek çift haneli hızlarda kendilerine çarpan cisimleri güvenli bir şekilde yakalayabilmelidir. Bu amaçla, birkaç ağ bazen paralel ve birbirinden kısa bir mesafede kurulur. Güvenliği sağlamak için malzemenin olağanüstü kalın olması gerekir – aslında 5 mm kalınlık. Ayrıca güvenlik ağları S1 ve S2 için minimum yükseklik 1,30 m'dir. Hem sert ve esnek direkler için standart ağlar hem de standart dışı, ölçüye göre yapılmış kayak pisti güvenlik ağları sunuyoruz.


Whatsapp Destek

FİLE İSTANBUL

Merhaba;

Talebinizi WhatsApp hattımızdan hızlıca iletebilirsiniz. Kısa sürede mesajınızı cevaplayacağız. İletişim için ''bağlan'' butonuna tıklayınız.